Stylowy dom i ogród dekorowany roślinami- najmodniejsze doniczki i dekoracje do ogrodu.

Doniczki z naturalnych materiałów- MADAM STOLTZ

W dzisiejszych czasach, gdzie pęd życia często nie pozwala nam na chwilę wytchnienia, wiemy jak ważny i zbawienny wpływ ma na nas natura. Obecny trend powrotu do natury, chwalący prostotę życia i postępowanie w zgodzie z nią, powoduje że coraz bardziej cenimy ekologiczne, nieprzetworzone jedzenie i naturalne materiały z których są wykonane nasze ubrania, czy przedmioty codziennego użytku. Również tyczy się to mebli i dodatków do dekoracji przestrzeni w której żyjemy na co dzień. Dbanie o środowisko naturalne, które jest zdewastowane przez człowieka i jego nadmierną chęć posiadania, często niestety i bezmyślność, sprawiają że coraz częściej i świadomiej sięgamy po nieprzetworzone rzeczy, które powstały przy użyciu ludzkich rąk. Coraz chętniej chcemy również tą naturę przenieść do naszych domów, umieszczając w nich rośliny o różnych gabarytach, od najmniejszych umieszczonych na parapetach, półkach i biurkach, po ogromne rośliny które nadają charakter całemu wnętrzu w salonie lub jadalni. Wszystkie te rośliny, oprócz wody, światła i troski właściciela, potrzebują jeszcze odpowiedniej oprawy w postaci doniczek i osłonek na doniczki.

Doniczki wiklinowe MADAM STOLTZ

Nic tak pięknie nie zaaranżuje i nie udekoruje przestrzeni jak żywe rośliny umieszczone w oryginalnych doniczkach dekoracyjnych, ceramicznych, metalowych, wykonanych z betonu, lub koszy z naturalnej wikliny i trawy morskiej.

Doniczki wiklinowe i z naturalnej trawy morskiej doskonale nadają się do ekspozycji ziół oraz mniejszych roślin w domu lub w ogrodzie zimowym projektowanym w stylu skandynawskim . Tego typu osłonki mają bardzo naturalny wygląd, są lekkie i trwałe. Dodatkowo swoim wyglądem ocieplają wnętrze i sprawiają, że staje się ono bardziej przytulne. Ich neutralne kolory, beże, brązy, biele, czernie i szarości sprawiają, że doniczki pasują do wnętrz o charakterze rustykalnym, do sypialni projektowanych w stylu boho, prowansalskim i tych romantycznych w stylu hampton, przywodzących na myśl wakacyjny klimat.
Często doniczki z wikliny są zabezpieczone folią, dzięki czemu od razu mogą być w nich sadzone rośliny bez własnych osłonek. Można w nich również umieścić niewielkie rośliny z własnymi osłonkami. Pięknie dopełnią wnętrze w stylu skandynawskim, gdzie królują naturalne materiały i zgaszone kolory ziemi.

Doniczki naturalne z wikliny i trawy morskiej

DONICZKI PLECIONE SEEGRAS OD MARKI BOLTZE

DONICA WIKLINOWA Z METALOWYM KOSZYKIEM VINTAGE OD HISZPAŃSKIEJ MARKI ARTE REGAL

DONICZKI WIKLINOWE KOSZE HOME & FLOWER OD HISZPAŃSKIEJ MARKI ARTE REGAL

DONICZKI WIKLINOWE BIAŁA KOSZE OWALNE HOME & FLOWER – ARTE REGAL

Jednym z najbardziej popularnych sposób na trzymanie roślin w domu są doniczki ceramiczne. Występują w wersjach klasycznych jednolitych lub ozdobnych. Ich niewątpliwą zaletą jest różnorodny wygląd, który nie zmienia się z upływem czasu, oraz to że nie wymagają żadnych dodatkowych zabezpieczeń przed wilgocią. Wersje bez otworów służą jako ozdobne osłonki, w których umieszczamy roślinę w zwykłej doniczce.
Idealne na parapet i półkę ale również na balkon i taras, ponieważ są odporne na działanie wody, promieni słonecznych, a często nawet i niskich temperatur. Doniczki ceramiczne mogą mieć różny charakter i styl. W tym sezonie szczególnie modne są te o nieco etnicznym wyglądzie.


DONICZKA CERAMICZNA MOSAIC – J-LINE

DONICZKI CERAMICZNA AZTEC BEŻOWE OD DUŃSKIEJ MARKI HUBSCH
ROŚLINY OŻYWIAJĄ WNĘTRZE SPRAWIAJĄC, ŻE STAJE SIĘ PRZYTULNE I PRZYJAZNE DOMOWNIKOM

DONICZKI CERAMICZNE BEIGE BEŻOWO-BŁĘKITNE- OD DUŃSKIEJ MARKI HUBSCH
CERAMICZNE DONICE I DODATKI O ŚWIETLISTYCH KOLORACH OŻYWIĄ KAŻDE WNĘTRZE

Osłonki i doniczki metalowe świetnie prezentują się pomiędzy doniczkami ceramicznymi lub na osobnych półkach. To świetny sposób na hodowlę ziół do ozdobienia kuchni – praktyczny i estetyczny sposób na dostęp do świeżych ziół przez cały rok. Najlepiej sprawdzają się w warunkach domowych lub na zadaszonych tarasach.
Na balkonach i tarasach doskonale prezentują się również wiszące donice metalowe w różnych odcieniach złota, srebra i miedzi. Urozmaicają kompozycję tradycyjnych doniczek stojących i można dzięki nim pięknie zaaranżować przestrzeń. Podwieszone wysoko staną się ciekawą kompozycją, tworząc nieoczywisty rodzaj zielonej dekoracji.


DONICZKA WISZĄCA PELAS METALOWA, CZARNA – BOLTZE

DONICZKA WISZĄCA ZŁOTA ZE WZOREM – MARKA LIV-INTERIOR
DONICZKI CERAMICZNE I METALOWE IDEALNE DO OZDOBIENIA PARAPETU
DUŻE I OKAZAŁE ROŚLINY WE WNĘTRZU NADAJĄ MU NIEPOWTARZALNY CHARAKTER SPRZYJAJĄCY ATMOSFERZE RELAKSU I ODPOCZYNKU

w tym sezonie szczególnie popularne stają się naturalne skrzynki wykonane z drewna, w których pięknie zaprezentują się rośliny i zioła w kuchni. Często są one wykonane z drewna z recyklingu, pochodzącego z odzysku. Dzięki temu przedmiot zyskuje drugie życie, a jego wygląd podkreśla to, że ma swoją historię, często jego powierzchnia jest mocno postarzana. Można taką doniczkę zabezpieczyć folią, lub umieścić w niej mniejsze doniczki i potraktować skrzynki jaką piękną i oryginalną osłonkę. Drewniane skrzynki wprowadzą do wnętrza, rustykalny klimat, ocieplą je i będą pięknie prezentować się np. na kuchennym parapecie, gdzie świeże zioła będą zawsze pod ręką. Innym pomysłem na wykorzystanie skrzynek jest umieszczenie w nich roślin sztucznych lub innych pięknych dekoracji dostępnych na rynku. W chwili obecnej producenci starają się projektować rośliny sztuczne, które do złudzenia przypominają te prawdziwe. Mogą one również być piękną dekoracją, a jednoczenie nie trzeba ich pielęgnować jak rośliny żywe. Jest to dobra opcja dla ludzie bardzo zapracowanych.


SKRZYNKA DREWNIANA WOOD Z RECYKLINGU – MADAM STOLTZ

SKRZYNKI OZDOBNE LEOPOLD WYKONANE Z DREWNA OD MARKI BOLTZE

SKRZYNKI DREWNIANE SUPPLY – BOLTZE

Kolejnym ciekawym pomysłem jest wykorzystanie do dekoracji osłonek umieszczonych na podwyższeniu np. z metalu lub drewna. Są to pewnego rodzaju kwietniki, które dzięki podwyższeniu jeszcze piękniej eksponują i podkreślają rysunek rośliny, jej pokrój i różnorodną kolorystykę liści lub pozwalają na swobodne opadanie jeśli umieszczona w nich roślina należy do gatunku roślin pnących. Takie donice zwykle wykonane są z metalu i drewna lub w formie wiklinowych koszy na drewnianych lub metalowych nogach.


DONICE METALOWA TARA KWIETNIKI NA STOJAKU OD MARKI BOLTZE
DONICA METALOWA GADAL, KWIETNIK W KOLORZE ZŁOTYM OD MARKI BOLTZE

KWIETNIK DREWNIANY NA STOJAKU BAMBOO MADAM STOLTZ

Do dekoracji domu i ogrodu jako uzupełnienie donic z roślinami, świetnie sprawdzą się również lampiony o różnych kształtach, wykonane z ceramiki, drewna, metalu lub wikliny. Wieczorami pięknie oświetlą wnętrze lub przestrzeń na tarasie, tworząc niepowtarzalny nastrój . Lampiony to obowiązkowa dekoracja domu, ogrodu, tarasu i balkonu. Ich konstrukcja zdobi otoczenie w dzień, a ciepłe światło tworzy klimat wieczorem i w nocy. Są bardzo praktyczne-nie wymagają gniazdek i przedłużaczy, a ciepły blask świec dodatkowo podkreśla aranżację całej przestrzeni. Zachęcają do tworzenia klimatu w otoczeniu domu poprzez łączenie ich z donicami z roślinnością.

NATURALNE KOSZE WYKONANE Z WIKLINY I TRAWY MORSKIEJ MOŻNA RÓWNIEŻ WYKORZYSTAĆ JAKO PIĘKNE OSŁONKI NA DONICE (MADAM STOLTZ)

LAMPION BAMBUSOWY NOIR, LATARNIA OGRODOWA CZARNA – MADAM STOLTZ
ROŚLINY UMIESZCZONE W SYPIALNI SPRZYJAJĄ ODPOCZYNKOWI I OŻYWIAJĄ ARANŻOWANĄ PRZESTRZEŃ ( MADAM STOLTZ)

NASZE INSPIRACJE:

LIV INTERIOR
BOLTZE
BOLTZE
MADAM STOLTZ
MADAM STOLTZ
MADAM STOLTZ

One Reply to “Stylowy dom i ogród dekorowany roślinami- najmodniejsze doniczki i dekoracje do ogrodu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *