DONICZKI I OSŁONKI

Doniczki i osłonki - Home Landscapes

W dzisiejszych czasach, gdzie pęd życia często nie pozwala nam na chwilę wytchnienia, wiemy jak ważny i zbawienny wpływ ma na nas natura. Obecny trend powrotu do natury, chwalący prostotę życia i postępowanie w zgodzie z nią, powoduje że coraz bardziej cenimy ekologiczne, nieprzetworzone jedzenie i naturalne materiały z których są wykonane nasze ubrania, czy przedmioty codziennego użytku. Coraz chętniej chcemy również tą naturę przenieść do naszych domów, umieszczając w nich rośliny o różnych gabarytach, od najmniejszych umieszczonych na parapetach, półkach i biurkach, po ogromne rośliny które nadają charakter całemu wnętrzu w salonie lub jadalni, jak również w ogrodzie. Wszystkie te rośliny, oprócz wody, światła i troski właściciela, potrzebują jeszcze odpowiedniej oprawy w postaci doniczek i osłonek na doniczki.

Nic tak pięknie nie zaaranżuje i nie udekoruje przestrzeni jak żywe rośliny umieszczone w oryginalnych doniczkach dekoracyjnychceramicznychmetalowych, wykonanych z betonu, lub koszy z naturalnej wikliny i trawy morskiej.

Doniczki wiklinowe i z naturalnej trawy morskiej doskonale nadają się do ekspozycji ziół oraz mniejszych roślin w domu lub w ogrodzie zimowym projektowanym w stylu skandynawskim . Tego typu osłonki mają bardzo naturalny wygląd, są lekkie i trwałe. Dodatkowo swoim wyglądem ocieplają wnętrze i sprawiają, że staje się ono bardziej przytulne. Ich neutralne kolory, beże, brązy, biele, czernie i szarości sprawiają, że doniczki pasują do wnętrz o charakterze rustykalnym, do sypialni projektowanych w stylu boho, prowansalskim i tych romantycznych w stylu hampton, przywodzących na myśl wakacyjny klimat.
Często doniczki z wikliny są zabezpieczone folią, dzięki czemu od razu mogą być w nich sadzone rośliny bez własnych osłonek. Można w nich również umieścić niewielkie rośliny z własnymi osłonkami. Pięknie dopełnią wnętrze w stylu skandynawskim, gdzie królują naturalne materiały i zgaszone kolory ziemi.

Jednym z najbardziej popularnych sposób na trzymanie roślin w domu są doniczki ceramiczne. Występują w wersjach klasycznych jednolitych lub ozdobnych. Ich niewątpliwą zaletą jest różnorodny wygląd, który nie zmienia się z upływem czasu, oraz to że nie wymagają żadnych dodatkowych zabezpieczeń przed wilgocią. Wersje bez otworów służą jako ozdobne osłonki, w których umieszczamy roślinę w zwykłej doniczce.
Idealne na parapet i półkę ale również na balkon i taras, ponieważ są odporne na działanie wody, promieni słonecznych, a często nawet i niskich temperatur. Doniczki ceramiczne mogą mieć różny charakter i styl. W tym sezonie szczególnie modne są te o nieco etnicznym wyglądzie.

Osłonki i doniczki metalowe świetnie prezentują się pomiędzy doniczkami ceramicznymi lub na osobnych półkach. To świetny sposób na hodowlę ziół do ozdobienia kuchni – praktyczny i estetyczny sposób na dostęp do świeżych ziół przez cały rok. Najlepiej sprawdzają się w warunkach domowych lub na zadaszonych tarasach.
Na balkonach i tarasach doskonale prezentują się również wiszące donice metalowe w różnych odcieniach złota, srebra i miedzi. Urozmaicają kompozycję tradycyjnych doniczek stojących i można dzięki nim pięknie zaaranżować przestrzeń. Podwieszone wysoko staną się ciekawą kompozycją, tworząc nieoczywisty rodzaj zielonej dekoracji.

Kolejnym ciekawym pomysłem jest wykorzystanie do dekoracji osłonek umieszczonych na podwyższeniu np. z metalu lub drewna. Są to pewnego rodzaju kwietniki, które dzięki podwyższeniu jeszcze piękniej eksponują i podkreślają rysunek rośliny, jej pokrój i różnorodną kolorystykę liści lub pozwalają na swobodne opadanie jeśli umieszczona w nich roślina należy do gatunku roślin pnących. Takie donice zwykle wykonane są z metalu i drewna lub w formie wiklinowych koszy na drewnianych lub metalowych nogach.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz duży wybór doniczek i osłonek na doniczki, donice ceramiczne, wiklinowe, drewniane, metalowe, dzięki którym pięknie zaaranżujesz swój dom, ogród, taras lub balkon. Wprowadź odrobinę natury do swojego otoczenia i ciesz się pięknem hodowanych roślin.
Wyjątkowa ekspozycja roślin wymaga niezwykłych doniczek, pięknych i trwałych. Zaaranżujmy jak najwięcej roślin w naszych domach i dajmy im odpowiednią oprawę!

DONICZKI I OSŁONKI

Aktywne filtry

  • -20%
  • Obecnie brak na stanie

  Doniczka prowansalska anioł...

  Cena podstawowa 104,00 zł -20% Cena 83,20 zł
  Doniczka prowansalska anioł ANGEL L szara miętowa. Osłonka na doniczkę z kamienia szara miętowa. Wymiary: 20 x 16 x h 20 cm.
  • -20%

  Doniczka prowansalska...

  Cena podstawowa 182,00 zł -20% Cena 145,60 zł
  Doniczka prowansalska rzeźba anioł ANGEL XL szara miętowa.  Wymiary: 26 x 18 x h 25 cm.
  • NA ZAMÓWIENIE

  Donica puchar, donica na...

  Cena 195,00 zł

  Donica puchar, donica na postumencie, wazon dekoracyjny.

  Wymiary:

  Ø 19x28 cm

  • NA ZAMÓWIENIE

  Doniczka metalowa okrągła...

  Cena 221,50 zł

  Doniczka metalowa okrągła złota. Piękna donica dekoracyjna wykonana z metalu w kolorze złotym utrzymana w stylu bohemy. Wymiary:

  Ø 28x19 cm

  • -20%

  Doniczka metalowa na...

  Cena podstawowa 299,00 zł -20% Cena 239,20 zł

  Doniczka metalowa na stojaku - kwietnik skandynawski PINJA L

  Wymiary:

  Średnica 30 cm

  Wysokość: 55 cm 

  • -20%

  Doniczka metalowa na...

  Cena podstawowa 379,00 zł -20% Cena 303,20 zł

  Doniczka metalowa na stojaku - kwietnik skandynawski PINJA XL

  Wymiary:

  XL

  Średnica: 37 cm

  Wysokość: 71 cm

  • -20%
  • Obecnie brak na stanie

  Doniczki metalowe na...

  Cena podstawowa 659,00 zł -20% Cena 527,20 zł

  Doniczki metalowe na stojaku PINJA, kwietniki skandynawskie  - zestaw 2 sztuki.

  Wymiary:

  XL

  Średnica: 37 cm

  Wysokość: 71 cm

  L

  Średnica 30 cm

  Wysokość: 55 cm 

  • -20%

  Doniczka wisząca stojąca...

  Cena podstawowa 305,00 zł -20% Cena 244,00 zł

  Doniczka wisząca stojąca metalowa czarna kwietnik MAESTRO- zestaw 2 sztuki. Wymiary: duża średnica 22 cm, wysokośc 56 cm, mała średnica 18 cm, wysokość 46 cm

  • NA ZAMÓWIENIE

  Donica metalowa wisząca,...

  Cena 174,00 zł

  Donica metalowa wisząca, kwietnik wiszący, dekoracja do ogrodu.

  Wymiary:

  Ø 20x56 cm